fbpx

היכרות עם קידום אתרים

עכשיו הגיע הזמן להסתכל על אחד מעמודי התווך הגדולים ביותר של שיווק באינטרנט: SEO SEO הוא ‘שיווק במנועי חיפוש’ וזה בעצם אומר שאתה מנסה לגרום לאתר שלך להופיע בתוצאות החיפוש. כמובן, לא תוכל להופיע גבוה בכל תוצאת חיפוש ולכן כאן נכנסות מילות המפתח והמיקוד. מילת מפתח היא בעצם מילה או ביטוי שאנשים הולכים לחפש כדי למצוא את האתר שלך. כאשר אנשים הולכים לקניות באינטרנט, הם כמעט תמיד יתחילו ב- Google. וכשהם יתחילו עם Google, הם יתחילו בחיפוש אחר הדבר שהם רוצים. לעתים קרובות זה אומר שהם מחפשים משהו כמו ‘קנה כובעים באינטרנט’. אם תוכל למקד את הביטוי המדויק הזה כך שהדף שלך יהיה התוצאה העליונה, לא רק שתוכל להגיע לדמוגרפיה הנכונה – אלא תוכל למקד אותם ברגע המדויק שהם באמת מתכננים לקנות. משהו! אותו דבר קורה כשמישהו מחפש מידע – הוא עשוי לחפש ‘איך לרדת במשקל אחרי חג המולד’ או לחפש ‘מאמני כושר גופני’. שוב, אתה יכול להביא יותר אנשים לאתר שלך וככה תקווה ליצור עוקבים נאמנים יותר, פשוט על ידי וודא שהדפים שלך יגיעו לתוצאות מובילות עבור מונחים אלה. לכן, ל- SEO יש את היתרון העצום בכך שהוא ממוקד מאוד ומאפשר לך להגיע לכל אחד ולא רק לאנשים שהם העוקבים שלך או שהם חלק מאותה רשת כמו העוקבים שלך. הבעיה היחידה היא שגם SEO הוא מסובך יותר מצורות השיווק האחרות שבדקנו עד כה. זה ואף פעם לא מובטח. זאת אומרת שאתה יכול להשקיע שנים בקידום אתרים או לשלם לשירות ה- SEO הגדול ביותר בעולם ועדיין לא לראות שיפורים. בואו נסתכל מדוע זה וכיצד לתת לעצמכם את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה.

כיצד פועל SEO

על מנת להגיע לצמרת גוגל, המטרה היא לנסות ולהבין כיצד פועלת גוגל, כיצד גוגל מחליטה אילו אתרים ראויים ולאחר מכן כיצד תוכל לתמרן את הגורמים הללו על מנת להעביר את האתר שלך למעלה. Google עובדת באמצעות ‘עכבישים’ או ‘רובוטים’. אלה תוכניות קטנות שמחפשות באינטרנט על ידי קישור אחד למשנהו. בכל פעם שהם מוצאים אתר חדש, הם מוסיפים את אותו אתר לאינדקס ענק ויעריכו את הנושא ואת איכותו של האתר על ידי בחינת מי המקשר לדף, כיצד מתאר הדף ומה הנושא נראה שהתוכן הוא. אם נדע בדיוק כיצד האלגוריתם של גוגל עובד, נוכל להגיע לראש תוצאות החיפוש בוודאות מובטחת. מכיוון שאנו לא יודעים זאת, כל מה שאנחנו יכולים לעשות הוא לנחש השערות משכילות ולקוות שאלו יובילו אותנו לצמרת גוגל.

SEO: אז ועכשיו

כשגוגל הפכה לראשונה למנוע החיפוש הדומיננטי, האלגוריתם היה די פשוט ובאופן כללי די מובן על ידי משווקים. אז ידענו ש: Google מוצאת אתרים על ידי חיפוש הקישורים הבאים באתרים שכבר נמצאים באינדקס. גוגל רואה בקישור עדות. ככל שיותר אנשים יתחברו לאתר שלך כך האתר שלך חייב להיות טוב יותר. Google מנסה להתאים את מונחי החיפוש לתוכן בדפים שלך. אם תחזור על אותו ביטוי לעתים קרובות מספיק, יהיה לך סיכוי טוב יותר לדירוג למונח זה. אז היה מספיק קל לתמרן את גוגל לבצע את ההצעות שלך. כל מה שהיית צריך לעשות זה ליצור אתר עם המון המון תוכן, לחזור על אותן מילות מפתח שוב ושוב ולקבל עוד הרבה אתרים לקשר אליך. זה היה ממש עניין של מי שעבד הכי מהר יכול להגיע לראש Google במהירות המהירה ביותר. אך למרבה הצער, הדבר הוביל גם לכמה שיטות גרועות מאוד. אנשים היו ‘מכניסים’ מילות מפתח לטקסט שלהם, וחוזרים על אותם משפטים בודדים שוב ושוב. אנשים היו משלמים על קישורים. אנשים היו גונבים תוכן ו’סובבים אותו ‘(מחליפים מילים למילים נרדפות) ובדרך כלל התוצאות של Google החלו להיות נשלטות על ידי דואר זבל. לכן, גוגל הצטמצמה והציגה כמה כללים ואלגוריתמים חכמים יותר. עדכונים אלה למערכת שלה היו ידועים בשם ‘פינגווין’ ו’פנדה ‘והם ממש הרעידו את קהילת השיווק באינטרנט. גוגל החדשה הרבה יותר חכמה בכל הנוגע לחיפוש תוכן ועכשיו מעריכה איכות על כמות במידה רבה.

כמה דוגמאות לשינויים:

כעת גוגל תעניש אתרים על ‘מילוי מילות מפתח’. בדרך כלל מומלץ צפיפות של 1-2% Google מעדיפה כעת תוכן בעל צורות ארוכות ותתגמל אותו כך גוגל תעניש אתרים הקשורים לאתרי דואר זבל קישורים באיכות נמוכה הם חסרי ערך קישורים מרשויות מבוססות אומרים הרבה יותר. קישור יחיד מהרווארד שווה מיליון קישורים מאתרי ספאם. Google מבינה כעת מילים נרדפות ומונחים קשורים ותחפש אם כתבת סביב נושא Google מענישה קישורים שמקורם באתרים שאינם קשורים לשלך גוגל מצמצמת מאוד את הקישורים בתשלום גוגל מאמצת חזק תוכן גנוב או שעובד מחדש כעת Google יכולה לעקוב אחר משך הזמן שאנשים מבלים באתר או בדף. אם המבקרים שלך נשארים רק שנייה לפני עזיבתם, Google תבין בכך שהאתר שלך אינו מציע ערך אמיתי ואתה תיענש.

השינוי הפתאומי הזה גרם להסרה של הרבה אתרים לגמרי מגוגל, דבר שפגע עסקים רבים. כפי שאתה יכול לדמיין, הדבר עורר לא מעט זעקה! אבל מה שחשוב לזכור הוא שבעלי אתרים הם לא הלקוחות שגוגל מספקת להם. Google מספקת למשתמשים שרוצים להשתמש בגוגל על ​​מנת למצוא תוכן באיכות גבוהה. לפיכך, המטרה העיקרית והיחידה של גוגל היא להבטיח שהתוכן שהיא משתפת יהיה רלוונטי ומעניין לאנשים המחפשים אותו. אם כן, מהי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם קידום אתרים טוב? פשוט: וודא שאתה מספק תוכן נהדר ורלוונטי. כאשר אתה עושה זאת, אתה מיישר את עצמך למטרות של Google. לכן, כל שינוי שגוגל מבצע יעזור בסופו של דבר לאנשים נוספים למצוא את האתר שלך. בינתיים, האתרים שמנסים ‘לספאם’ את Google או להערים עליה, ייפגעו רק בכל פעם שיש ל- Google עדכון.

שיטות עבודה מומלצות לקידום אתרים

אז, עם כל מה שנאמר, איך אתה מתמודד עם קידום אתרים לאתר שלך בעידן זה? הדבר הראשון שצריך לעשות הוא למלא את האתר שלך בכמה שיותר תוכן רלוונטי. שימו לב איך SEO ושיווק תוכן באופן טבעי הולכים יד ביד כבר? באופן אידיאלי, תוכן זה צריך להיות בצורה ארוכה (לפחות מדי פעם) ועליו להכיל קישורים לאתרים אחרים. שוב, אותם דברים שהופכים את התוכן שלך לאיכותי עבור הקוראים שלך הם הדברים שגוגל רוצה לראות. בצע קצת מחקר מילות מפתח כדי למצוא מה הוא שאנשים מחפשים ומה אתה צריך לנסות למקד כדי להשיג את התנועה האידיאלית לאתר שלך. תוכל למצוא את כמות האנשים שמחפשים מונחים ספציפיים באמצעות מתכנן מילות המפתח של Google (https://adwords.google.co.il/KeywordPlanner). נסה לוודא שהמונחים שאתה מחפש אינם תחרותיים מדי, שכן אחרת תוכל בסופו של דבר להתמודד עם יותר מדי אתרים אחרים ולתת לעצמך משימה בלתי אפשרית. כאמור, גוגל לא רק שאתה אוהב לחזור על אותו משפט מפתח שוב ושוב. במקום זאת, המטרה היא להכניס אותו לתוכן כמה פעמים בצורה טבעית ככל האפשר תוך הכללה של מילים נרדפות ומינוח קשור. זה צריך לקרות באופן טבעי וזה לעולם לא צריך להסיח את דעתו של הקורא. מכאן תוכל להמשיך ולבנות קישורים מאתרים רלוונטיים ואיכותיים. ישנם אתרים מסוימים ש- Google כבר סומכת עליהם ותוכל לזהות אותם על ידי התבוננות באילו מהם כבר נמצאים בראש Google ואילו מהם מוצגים בחדשות Google. גוגל גם אוהבת מותגים גדולים ומוכרים והיא אוהבת דומיינים .edu ו- .org. למרות שזה עשוי להיות קשה להשיג קישורים מאתרים אלה, אתה יכול לחשוב על זה קצת כמו ‘דרגות הפרדה’. במילים אחרות, אם אינך יכול לקבל קישור מהרווארד, חפש אתר שיש בו קישור מהרווארד ובדוק אם תוכל לקבל מהם קישור! אחת האסטרטגיות הטובות ביותר בהן תוכלו להשתמש לבניית קישורים היא משהו שנקרא ‘פרסום אורחים’. כאן אתה בעצם מתכוון ליצור קשר עם בלוגים גדולים ולהציע לכתוב עבורם תוכן בחינם. תוכן זה צריך להיות רלוונטי ואיכותי, כך שיתפתו להמשיך ולפרסם אותו. במקום לגבות תשלום על הכתיבה שלך, לאחר מכן אתה מבצע את העסקה שתקבל לקשר לאתר שלך, בתוך גוף הטקסט.

קידום אתרים מקומי

אחת הדרכים להימנע מלהיות ראש בראש עם השחקנים הגדולים בנישה שלך היא להתמקד בקידום אתרים מקומי. קידום אתרים מקומי הוא פשוט קידום אתרים המציב את מילות המפתח המקומיות בחזית ובמרכז. אז אם אתה גר בסנטה מוניקה ואתה מנהל מספרה, אז היית מנסה לדרג ‘מספרה של סנטה מוניקה’ והיית בונה קישורים מחברות מקומיות אחרות. הרבה יותר קל להיות מספר אחד עבור מונח חיפוש ספציפי כזה וגם אם אתה מנהל עסק בינלאומי זה יכול להיות רעיון טוב להתחיל מקומי ולאחר מכן להסתעף לאחר שבנית מומנטום מקומי.

מילות מפתח סופיות

הימנע מכל דבר שנראה דואר זבל או מניפולטיבי. נסה להימנע מדפוסים ועודד את המבקרים שלך לשתף את הקישורים שלך באינטרנט. זה מה שגוגל באמת רוצה לראות: אתרים עם הרבה קישורים על סמך האיכות שלהם. אחת הדרכים לעשות זאת היא לכתוב פיתיון קישורים. זהו תוכן כל כך שימושי, כל כך מעניין או כל כך מזעזע, שאנשים אחרים רוצים לקשר אליו ולכלול אותו בדיונים שלהם או לשתף אותו עם חברים. בעת יצירת הקישורים שלך, הימנע מלנסות להשתמש רק במילות המפתח שלך בטקסט העוגן. . לפעמים העוגן הטוב ביותר הוא רק ‘לחץ כאן’ או ‘מאמר זה’. שוב, זה נראה יותר אורגני וטבעי וזה אומר שגוגל לא תחשוב שאתה משלם עבור הקישורים שלך. אל תנסה לרמות את Google. פשוט צור תוכן באיכות גבוהה עבור הקוראים שלך, תוך שמירה על האלגוריתמים של Google בראש שלך.

 

העסק צריך לקוחות חדשים? כל מה שאתם צריכים זה חודש ניסיון​ אחד בלבד!

גיוס לקוחות חדשים בפלטפורמות המתקדמות בעולם – גוגל, פייסבוק, אינסטגרם, טיק טוק, אאוטבריין ועוד! תתחילו להגדיל את העסק שלכם דרך האינטרנט כבר היום. נרשמים לחודש ניסיון בעלות מוזלת ומתחילים להביא לקוחות חדשים לעסק!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
דילוג לתוכן