fbpx

להבין את הפסיכולוגיה של שיווק העסק במדיה חברתית

משהו שמועיל לטפח עבור המדיה החברתית שלך הוא להבין טוב יותר את הפסיכולוגיה של שיתוף. למה אנשים משתפים? מה גורם לסרטון להפוך לויראלי? הדבר הראשון שיש להכיר כאן הוא שאף אחד לא יכול לצאת לדרך מתוך כוונה ליצור סרטון ויראלי ולהבטיח לו הצלחה. יש דברים שמגדילים את הסיכוי שלך להיט (כגון שמירה על קצר הסרטון והפיכתו מצחיק ו/או מזעזע) אבל יש בזה הרבה מזל ו’אקס פקטור ‘מסוים שאי אפשר לכמת. אך אם תבין מדוע אנשים משתפים אתה יכול לשפר מאוד את הסיכויים שלך. וזה בעצם מגיע לזכור את מטרת המדיה החברתית ומדוע אנשים נרשמים מלכתחילה. בראש ובראשונה אנשים נרשמים לרשתות החברתיות כצורת תקשורת. זהו אמצעי להישאר בקשר עם חברים ולהביע את עצמך וזה אומר שסביר מאוד שתשתף תוכן אם זה יעזור לך לעשות את אחד מהדברים האלה. הביטוי הזה הוא חלק גדול מאוד מזה. כאשר אנו מתרועעים בעולם האמיתי, הרבה מזה כרוך במחשבה על התדמית שאנו רוצים לתת, וכיצד אנו רוצים להקרין את עצמנו. לכן אנו לובשים בגדים מסוימים, קונים בלינג ומתאמנים. זו גם הסיבה שאנחנו כל כך להוטים לספר לאנשים הכל על עצמנו! הנרקיסיזם הזה ניכר עוד יותר ברשתות החברתיות, כאשר רוב מה שאנחנו מפרסמים הוא על עצמנו! אז אם אתה יוצר חידון מקוון, אתה יכול להבין מדוע סביר להניח שהוא יצליח מאוד עם אנשים שמשתפים את התוצאות שלהם! יתר על כן, אם אתה יוצר פוסט בבלוג עם זהות מאוד ברורה שאומר משהו על הקוראים שלך – אנשים ישתפו זאת כדרך להראות שהם מזדהים עם מה שאמרת וזה בתורו מאפשר להם להתבטא בצורה זו.

צרו פוסט בבלוג על צמחונות והרבה צמחונים ישתפו את התוכן הזה כדי להראות שזה מי שהם ושזה חלק מהם. פרסם מדוע סוף סוף הגיע הזמן להיכנס לחדר הכושר ואנשים שמרגישים אותו דבר ירצו לשתף אותו (זכור איך אמרנו שאנשים מרגישים ששיתוף ביעדים שלהם הוא השלב הראשון בהשגתם?). פרסם על ההיבטים המשעשעים של עבודה מהבית ואם הקוראים שלך מתחברים אליך, הם ישתפו את זה! הסיבה השנייה שמישהו עשוי לשתף את התוכן הזה היא להראות שהוא חושב על מישהו ולהראות שהוא מבין אותו. שוב, זו הסיבה מדוע זה רעיון כל כך טוב לפרסם עם קהל יעד מאוד ספציפי בראש ולא לנסות לתת מענה לכולם! אם תכתוב פוסט על היתרונות הבריאותיים של סריגה, תמצא שאנשים משתפים אותו עם חבריהם אם הם יודעים שחבריהם אוהבים לסרוג. נסה להפעיל את אפקט ‘הו, ג’ון יאהב את זה!’.

צרו פוסטים בעלי ערך

כל זה עובד רק אם אתה הופך את הפוסטים שלך לאיכות מעולה. כותרת הפוסט שלך יכולה להיות נקודתית כרצונך, אך זה ייקח אותך רחוק רק אם התוכן שלך ירוד. אם חבר שלך תייג אותך בפוסט ואתה קורא אותו רק כדי לגלות שהוא כתוב בצורה גרועה ומאוד משעממת, סביר להניח שאתה פשוט תתעצבן עליהם! אז וודאו כי התוכן שלכם הוא באיכות מעולה וזה אומר לא רק מבחינת הנושא והערך המציע, אלא גם מבחינת אופן הכתיבה ואפילו אופן הצגתו. תוכן נהדר הוא ארוך, מעמיק ומלא בטייק אווי שימושי. הוא משתמש בעותק כתוב היטב וללא שגיאות והוא עשוי להיות מרתק ומרתק באופן מיידי. אם אין לך את כישורי הכתיבה להתמודד עם זה, או שאתה צריך לטפח אותם, או שאתה צריך לשכור מישהו שיכול לעשות זאת עבורך.

העסק צריך לקוחות חדשים? כל מה שאתם צריכים זה חודש ניסיון​ אחד בלבד!

גיוס לקוחות חדשים בפלטפורמות המתקדמות בעולם – גוגל, פייסבוק, אינסטגרם, טיק טוק, אאוטבריין ועוד! תתחילו להגדיל את העסק שלכם דרך האינטרנט כבר היום. נרשמים לחודש ניסיון בעלות מוזלת ומתחילים להביא לקוחות חדשים לעסק!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
דילוג לתוכן