fbpx

מבוא בסיסי לשיווק במדיה חברתית

המפתח לשיווק אפקטיבי במדיה החברתית הוא בדיוק כמו המפתח לשיווק תוכן יעיל: מתן ערך. לרוע המזל, זה משהו שלמספר עצום של עסקים אין מושג איך לעשות וזה גורם לכמה מדיות חברתיות מנוהלות מאוד. תסתכל על דפי המדיה החברתית של חברות ה- B2B המקומיות הטיפוסיות שלך ותגלה שהם נוטים לפרסם כמה סטטוסים ופוסטים די לא מעוררי השראה.

תראה דברים כמו:

“גלה מדוע פתרון ניהול אנשי הקשר שלנו הוא הטוב ביותר בעסק!” וכן “הזמינו את מערכת EPOS שלנו עוד היום כדי להתחיל לשרת את הלקוחות שלכם טוב יותר!” אין זה אלא קידום עצמי בוטה ואפילו לא קידום עצמי מעניין. שאל את עצמך: מדוע שמישהו יהיה מעוניין לעקוב אחר זה? מה הם מרוויחים על ידי קריאת הפוסטים שלך? אחת השאלות החשובות ביותר שיש לשאול כאשר מסתכלים על המדיה החברתית שלך או על התוכן שלך היא: האם היית קורא אותה? אם לא, אז אתה צריך לעשות משהו כדי להפוך אותו למעניין יותר! המשמעות היא שהמדיה החברתית שלך כעת צריכה לספק מטרה כלשהי לצופה. זה צריך להיות מעניין, זה צריך להיות משעשע, זה צריך להיות שימושי או שזה צריך להיות מעורר השראה. מדיה חברתית מעוררת השראה יכולה לעבוד טוב במיוחד. תסתכל באינסטגרם ותמצא הרבה חשבונות מלאים באנשים לבושים בבגדים מהממים, שמתיימרים להשוויץ בשריריהם הסוערים, או אפילו רק להציג את אורח חייהם העשיר. ואז יש חשבונות הנסיעות עם הרבה תמונות של רכסי הרים ושקיעות יפים. מדוע אלה עובדים? אנשים מכיוון שרואים את הערוצים האלה והם מרגישים השראה – הם חיים דרכם ונהנים לחלום בהקיץ על כך שהם חיים! הם יודעים שאם יעקבו אחר החשבון הזה, יראו להם עוד הרבה פוסטים מעוררי השראה והם יכולים להמשיך לחיות את החלום. ונחשו מה? לאחר מכן אתה מקדם בגד או ספר אלקטרוני כיצד להתאמן, הם מקשיבים.

דוגמאות לדפי פייסבוק פופולריים הם דברים כמו ‘IFL Science’, שמפרסם קישורים למאמרים עם כמה כותרות ממש מושכות את העין ומקבל טונות של לייקים וטונות של שיתופים כתוצאה מכך. חשבונות הטוויטר הטובים ביותר הם אלה שמנוהלים על ידי מותגים אישיים ונותנים לאוהדים להרגיש שהם באמת מכירים אותם עם תובנות לגבי השגרה היומיומית שלהם, עם בדיחות או עם עצות פנימיות. רוצה לעשות סנסציה בפינטרסט? אז מה דעתך על יצירת לוח להפגין פריצות חיים? או להפגין אפשרויות לבוש מצוינות? או השראה לאימון? המטרה שוב היא לספק ערך אמיתי והדרך לדעת אם אתה עושה את זה טוב היא לשאול את עצמך: האם אנשים יתאכזבו אם תפסיק לפרסם בחשבון שלך? לא רק הבלוג שלך – אלא ערוצי המדיה החברתית שלך? המדיה החברתית שלך צריכה להיות מסוגלת לעמוד על הרגליים ולהיות משהו שאנשים נהנים מעצמו. כך אתה משיג עוקבים ושיתופים וכך אתה גורם לאנשים לבקר באתר שלך ולקנות את המוצרים שלך. שוב, משם המפתח הוא לפרסם באופן קבוע ולהיות בעקביות בנושא. אל תיצור בלוג בנושא כושר אבל פרסם ברציפות ברשתות החברתיות על האהבה שלך לגינון או שאנשים יתעייפו והם יעזבו. כמה תדירות זה צריך להיות? באופן אידיאלי, ככל שתפרסם בתדירות גבוהה יותר כך ייטב. מספר פעמים ביום מומלץ בדרך כלל, במיוחד מכיוון שאתרים כמו פייסבוק יציגו כל פוסט רק לאחוז קטן מהעוקבים שלכם. טיפים נוספים לשיפור המדיה החברתית שלך

מתן ערך מוסף

דבר אחד שאתה עשוי לתהות הוא כיצד בדיוק אתה מספק ערך משעשע ומרתק כזה כשאתה מפעיל אתר בנושא ביטוח חיים. מה אתה יכול לעשות באינסטגרם או בפינטרסט שיהיה מתאים? התשובה היא לחשוב לא על השירות באופן ישיר אלא על הצעת הערך והקהל. המטרה שלך היא לפרסם דברים שיהיו מעניינים לאותה דמוגרפיה ושהם יהיו רלוונטיים וזה לא חייב לומר שאתה רק מפרסם ישירות על ביטוח חיים! דוגמה אחת לכך עשויה להיות יצירת חשבון אינסטגרם הכולל דרכים לבלות עם המשפחה ולדאוג להן כאמא או אבא. יש לזה פנייה רחבה מאוד אך הוא רלוונטי גם ישירות לביטוח חיים – מכיוון שביטוח חיים עוסק בטיפול במשפחתך ברגע שנעלמת. אנשים שרוצים להיות אמהות ואבות טובים יותר יכולים לעקוב אחר האינסטגרם שלך, שיהיה ברוח זהה לעסק שלך, וברגע שיש לך אוזן, תוכל להמליץ ​​על פוליסת ביטוח חיים X. באופן דומה, אתה יכול לעשות משהו דומה עם חשבון Pinterest. מה דעתך לעשות הכל על דרכים לחסוך כסף כמשפחה? תוכל להציג פריצות לחיסכון בכסף, טיפים לתקצוב וכו ‘ואז להשתמש בזה על מנת לקדם את ביטוח החיים שלך כאפשרות הפיננסית הטובה ביותר, או את האתר שלך כמקום הטוב ביותר ללמוד על ביטוח חיים.

מיקוד לקהל ספציפי – טרגוט

טיפ חשוב נוסף הוא לחשוב על הקהל שלכם ומי הוא. אם אתה רוצה שאנשים ישתפו את הפוסטים שלך (זו הדרך הטובה ביותר להבטיח שהם יגיעו למספר האנשים המרבי), עליך להיות בטוח שאתה ממקד את הקהל שלך במיוחד. זה חשוב, כניסיון להגיע לקהל רחב מדי, בסופו של דבר זה אומר שאתה לא פונה ספציפית לאף אחד. זו הטעות שהרבה אנשים עושים עם הפוסטים שלהם בנושא ‘איך להשיג אבס’. הם חושבים שהם צריכים לפנות לכולם ובכך הם מקבלים תוכן מאוד בטוח ומאוד כללי. אך התוכן מתפקד בצורה הטובה ביותר כאשר הוא מכוון במיוחד לסוג מסוים של אנשים. כל זה קשור לפסיכולוגיה של שיתוף. מדוע אנו משתפים תוכן? ישנן שתי סיבות פשוטות: לבטא את עצמנו או לתקשר. אנו מתקשרים על ידי שיתוף דברים שלדעתנו ימשכו מישהו שאנו מכירים. אם אתה רואה פוסט בנושא ‘איך עבודה מהבית הופך את המוח שלך למושק’, אז אתה תשתף את זה עם חבר שלך ביל שעובד מהבית כבדיחה חצופה, כדרך לעזור להם לעבוד טוב יותר מהבית, או אולי רק כדרך להראות שאתה חושב עליהם. אם אתה עובד מהבית בעצמך, תוכל לפרסם אותו כדי להביע את מה שאתה מרגיש לגבי עבודה מהבית ולעזור לאחרים להבין אותך טוב יותר. אך שימו לב כי בשני התרחישים הללו, הפוסט עובד רק מכיוון שהוא חל כל כך ספציפי על אנשים שעובדים מהבית. למרות שייתכן שנראה מאוד ספציפי כדי לא לכלול לקוחות פוטנציאליים, זה מקל עליך הרבה יותר לשווק לסוג האדם הסביר שצפוי לקנות ממך. וכדי לגרום לזה לעבוד אתה צריך להשקיע קצת זמן בפרופיל כיצד אותו אדם נראה. בני כמה הם? איזה מין הם? מה התחביבים שלהם? באילו אתרים הם מבלים זמן? תוכלו לראות מדוע זה עוד יותר חשוב בקרוב …

יצירת מותג חזק

לאחר שהחלטת כיצד אתה מספק ערך, באמצעות שיתוף פוסטים בבלוג שלך או פרסום תמונות, עליך לוודא שיש לך מותג חזק שיהיה לו נראות טובה ויקשר את ערוצי המדיה החברתית שלך בצורה מסודרת. לאתר שלך. חשוב שכאשר מישהו יראה פוסט ממך, שהוא יידע שזה מאותו אתר שהוא ראה לפני כמה ימים. אז וודא שיש לך לוגו טוב והשתמש בו כתמונת הפרופיל או כתמונת השער שלך בכל חשבון. באופן דומה, השתמש באותו שם בכל מקום אפשרי. טיפ נוסף הוא לשלב את המדיה החברתית שלך ואתר האינטרנט שלך כמה שיותר קרוב. ייקח זמן לבנות מומנטום במדיה החברתית שלך, אך דבר אחד שאתה יכול לעשות כדי לסייע לכך הוא להוסיף כפתורי מדיה חברתית לאתר שלך כך שאנשים יוכלו לבדוק את הפייסבוק שלך ישירות מהאתר שלך. באופן אידיאלי, תרוויח עוקבים חדשים בכל פעם שמישהו יכנס לאתר שלך וכך, סביר יותר שהם יראו את הפוסטים העתידיים שלך וישתפו אותם, ויביאו עוד מבקרים שיכולים להפוך לאחר מכן לעוקבים! חשוב גם פשוט לבקש מאנשים לעקוב אחריך ברשתות החברתיות. זה יעיל במיוחד בסרטונים – אז אם יש לך ערוץ YouTube, אל תתבייש פשוט לבקש מהאנשים שצופים לעקוב אחריך בטוויטר ולתת להם כמה סיבות טובות לעשות זאת! באופן דומה, בסוף פוסט בבלוג מדוע לא פשוט לבקש מהקוראים שלך לשתף את הפוסט עם חבריהם באמצעות כפתורי השיתוף הנוחים שאתה מספק? זה גם רעיון טוב לשלב את הפוסטים השונים שלך כדי לחסוך זמן ולוודא שתמלא כל ערוץ בכמה שיותר תוכן. לדוגמה, תוכל להפוך אותו כך שתפרסם את כל הציוצים שלך בדף הפייסבוק שלך, או כך שכל סרטון YouTube חדש ישותף אוטומטית בטוויטר.

אינטרקציה

אל תשכח שהמדיה החברתית היא עדיין בעיקר כלי תקשורת. אחת הדרכים הטובות ביותר להבטיח שאנשים מעורבים איתך היא לדבר איתם בפועל ולעשות משהו פשוט כמו לעקוב אחרי אנשים או לאהוב את התמונות שלהם. אם אי פעם השתמשת באינסטגרם, סביר להניח שתכיר כמה משמח לגלות שמישהו התחיל לעקוב אחריך – במיוחד אם הוא נראה כמו מותג מקצועי! באופן דומה, זה נהדר כשהם מפרגנים ואומרים ‘תמונה יפה!’. לאחר מכן זה יניע אותך לבדוק את הערוץ שלהם ובמקרים רבים לעקוב אחריו! אז פשוט הקדישו זמן לפרסום וכמובן הקפידו למעשה להגיב לאנשים. הפעלת תחרויות וסקר הקהל שלך יכולה גם להיות דרך טובה מאוד להגדיל את המעורבות ולקבל מושג טוב יותר מה העוקבים שלך רוצים לראות ממך! דוגמה טובה לתחרות היא להעניק לחסיד מתנה בחינם אם תקבל ‘מעל X מספר לייקים’. זה יכול לעזור לך לבנות עוד שיתופים ולייקים, כמו גם להיות דרך מצוינת להודות לאוהדים שלך!

העסק צריך לקוחות חדשים? כל מה שאתם צריכים זה חודש ניסיון​ אחד בלבד!

גיוס לקוחות חדשים בפלטפורמות המתקדמות בעולם – גוגל, פייסבוק, אינסטגרם, טיק טוק, אאוטבריין ועוד! תתחילו להגדיל את העסק שלכם דרך האינטרנט כבר היום. נרשמים לחודש ניסיון בעלות מוזלת ומתחילים להביא לקוחות חדשים לעסק!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
דילוג לתוכן