fbpx

בעל עסק? תהיה מומחה בנישה שלך!

אחד הדברים שאתה תצטרך לעשות כדי להצליח במאמצי המסחר האלקטרוני שלך ב- Shopify הוא לבחור נישה ולהפוך את עצמך לסמכות עבור הנישה הזו. נחקור מה המשמעות של הפיכת סמכות בנישה מסוימת למעשה ומדוע כל כך חשוב למכור מוצרים, כמו גם כמה מהדרכים שבהן אתה יכול לעשות זאת. אך ראשית, בואו נגדיר מהו מומחה נישה.

מהם מומחי נישה?

כשזה מגיע לקמעונאות, מומחי נישה הם אותם אתרים שבהם אנשים הולכים לקנות מוצרים בנישה הזו כי הם סומכים על מומחה הנישה. מומחה נישה הוא אתר המדורג גבוה בגוגל עבור מילות מפתח נישה מסוימות ואשר ניתן למצוא אותו מומלץ ברשתות החברתיות ובפה לאוזן ואילו אתרים אחרים מקשרים אליו כשמישהו שאל למי עליו לשאול שאלה לגבי אותה נישה. מומחי נישה הם אתרים בעלי מוניטין של הידיעה של הנישה שהם נמצאים בהם ויכולים לספק לא רק מוצרים מעולים בנישה זו, אלא גם תמיכה במוצרים, המלצות ומידת אמון גבוהה.

מדוע כדאי להפוך את עצמך למומחה נישה?

מן הסתם, ישנם מספר יתרונות להפוך למומחה נישה אך החשוב ביותר הוא שתרוויח יותר כסף. אנשים רוצים לקנות ממישהו שהוא מומחה בנישה מסוימת. אנשים רבים מעדיפים לקנות בשם שהם מכירים וסומכים עליו ולא על אתר שמוכר כמעט הכל. זו הסיבה שיש אנשים שעדיין עושים קניות בבסט ביי ובחנויות אלקטרוניקה אחרות באינטרנט או קונים את חלקי המחשב שלהם מ- Newegg ולא מאמזון. הם יודעים שהקמעונאי מומחה במוצרים שהם קונים ויכול לסמוך על ההמלצות שלהם, או על המוצרים שציינו. ישנן סיבות אחרות שעליך להפוך את עצמך למומחה גם בנישה שלך. דבר אחד, תדרג גבוה יותר כתוצאה מהקישורים שאתה מקבל ומהמוניטין שאתה משיג כאתר סמכותי. גוגל יזהה זאת מסימנים מספרים שונים, וייתן לכם יותר מיץ דירוג. כמו כן, אנשים ירצו לקשר אליך, כך שתקבל תנועה גם ממקורות אלה ישירות. כמו כן, כשיש לך אתר סמכות, קל מאוד להתרחב לתחומים קשורים אחרים. לדוגמה: אם אתר נחשב סמכות לנעליים, הוא ידרג גבוה וקל יותר אם ירחיב לבגדים מאשר אתר חדש שהוקדש רק לביגוד.

קישור אסטרטגיות לבניית סמכות

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות אם אתה רוצה ש- Google תחשב אותך כאתר סמכותי היא לספר להם מה אתה עושה; הם לא מתכוונים לשאול ולכן כאשר העכבישים מגיעים לזחול אתה רוצה שתהיה אסטרטגיית הקישור הפנימית של האתר שלך במקום שבה תוכל להראות לגוגל באיזה נושאים אתה סמכות. אתה עושה זאת על ידי יצירת קשרים הדוקים בין דפי האתר שלך. כל דף צריך להיות מותאם למילת מפתח או קבוצה מסוימת או מילות מפתח ספציפיות ולאחר מכן לקשר אליהן מתוך קישורים עמוקים בתוך האתר שלך. המשמעות היא קישור נושאים מאותו סוג אחד לשני. לדוגמה, אם יש לך 10 מוצרים שהם כלים או חומרה, בכל עמוד בעשרה אלה אתה רוצה לשים מתחתיו יישומון כמו “מוצרים קשורים”. זה הדבר הנהדר ב- Shopify: זה הופך את הפעולות למאוד קלות לביצוע. עליך גם ליצור דף המפרט את כל המוצרים בתוך הנושא הספציפי הזה ולאחר מכן לוודא שגוגל יודע שזהו דף “אבא” שלך עבור מוצרי הילד שהוא מפרט על ידי הקפדה על קישור לדף זה 3-4 פעמים. יותר ממה שאתה מקשר לדף מוצר ספציפי. דפי “אבא” אלה יהפכו לדמויות הסמכות של האתר שלך, כשהגוגל יבין שכל נושא שדפים אלה עוסקים בו, הנושא הזה הוא משהו שהאתר שלך עשוי להיות סמכות לגביו. אז נניח שהאתר שלך עוסק בחומרה והיה לך דף לפטישים ודף אחר למסורים. היית מדורג גבוה יותר בפטישים ובמסורים מכל כלי אחר שעולה, גם אם אתה מוכר את הכלי הספציפי הזה. כמו כן, ודא שאתה מקשר לדפי “אבא” אלה מדף ‘אודות’, דף יצירת קשר, כותרת תחתונה או תחומים אחרים באתר שלך מאשר רק דפי המוצר שלך. החלק הבא בבניית הסמכות שלך הוא קבלת קישורים מאתרים חיצוניים – שאינם בבעלותך או בהם אתה מבקר – כשהקישור מכיל מילות מפתח הקשורות איכשהו לנושא האתר שלך. כעת, אתה תקבל חלק מאלה באופן טבעי, במיוחד אם אנשים חושבים שאתה יודע על מה אתה מדבר וניתן לסמוך עליהם שימליצו על מוצר או שירות בנישה זו. אבל מלכתחילה, ייתכן שתצטרך לשלוח כמה מהקישורים האלה בדרך שלך בעצמך. הדרך שבה אתה עושה זאת היא על ידי כתיבה או פרסום תוכן קשור באתרים אחרים, או פשוט מציאת אתר שמוכן לקשר אליך. שים לב שקישור נכנס לא אומר הרבה עבור Google אם הוא לא מגיע מאתר שקשור בדרך כלשהי לנושא שלך, או שהוא מאתר סמכותי מאסיבי.

יצירת תוכן וידאו

יצירת תוכן וידאו היא עוד דרך מצוינת להוציא את השם שלך בחוץ, כמו גם להביא קצת תנועה לחנות שלך. אם תוכל ליצור סרטון מומחה שמראה שאתה יודע על מה אתה מדבר והוא יקבל צפיות ב- YouTube או באתר שיתוף וידאו אחר, תקבל תנועה לחנות שלך, כל עוד אתה מספק קישור עבורם. לנווט לשם. אם אתה מרגיש בנוח ליצור תוכן וידאו, זו דרך מצוינת ללכת. ההמלצות של Google לבניית דף סמכות גוגל למעשה המליצה לך לשאול את עצמך את השאלות הללו בעת ניסיון ליצור אתר סמכות. אם התשובה היא לא לאחת השאלות הללו, סביר להניח שתצטרך לתקן אותה. האם התוכן שלך מקורי, לא דומה לשום דבר אחר באינטרנט ובהחלט לא מוגן? האם העצה שלך מעשית? האם אתה מייעץ לאנשים המחפשים משכנתא לקבל ספר “בנייה לדאמים” ולבנות אותו בעצמם כדי לחסוך כסף? האם תיקנת את כל שגיאות הכתיב, שגיאות הדקדוק ושגיאות הקלדה? האם המידע שאתה מספק הוא בעל ערך? מתן מידע ברור לא יהפוך אותך לאתר סמכותי. המאמר עמוס? האם היית מסמן את הדף שלך כסימניות?

העסק צריך לקוחות חדשים? כל מה שאתם צריכים זה חודש ניסיון​ אחד בלבד!

גיוס לקוחות חדשים בפלטפורמות המתקדמות בעולם – גוגל, פייסבוק, אינסטגרם, טיק טוק, אאוטבריין ועוד! תתחילו להגדיל את העסק שלכם דרך האינטרנט כבר היום. נרשמים לחודש ניסיון בעלות מוזלת ומתחילים להביא לקוחות חדשים לעסק!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
דילוג לתוכן