fbpx

האנטומיה של פוסט ויראלי

יש כל כך הרבה דברים שיכולים לגרום לתוכן להפוך לוויראלי עד שהם די קשה למנות ולנתח בגחמה. כבר ראית זאת פעמים רבות בעצמך: אתה לבד, מתעסק בעסק שלך בפייסבוק או בכל מקום, ופתאום אתה רואה משהו על הקיר שלך שמושך את תשומת ליבך מיד. ואז תחושת בטן שאומרת לך ללחוץ על הקישור שבפוסט מציפה אותך ואינך יכול לעשות דבר בנידון. אתה לוחץ בלי יותר מדי מחשבה שנייה, ומוצא שהסיפור קצר אך משכנע, ואינך יכול שלא ללחוץ על כפתור השיתוף המתאים לרשת החברתית המועדפת עליך. זוהי אותה תגובה בדיוק שהיתה לאלפי אלפי אנשים בדיוק עם אותו פוסט. כדאי לשאול: איך הם מורידים את זה? הכוונה היא ליוצרי הפוסט. איך הם גורמים לפרסום להפוך לוויראלי כל כך בקלות? הסוד, מלבד תוכן מגניב ומרתק, טמון במבנה הפוסט. להלן פירוט האנטומיה של פוסט ויראלי מצליח. השתמש במידע הזה בתבונה ובקרוב תראה אנשים מגיבים אותו דבר על הפוסטים שלך!

כותרת

השכל הישר יגיד לך שכותרת מצוינת היא כותרת שמובנת את עצמה. כותרת שאומרת לך בדיוק מה שאתה צריך לדעת. אם הוא מכיל את המידע שאתה מחפש, הוא יוביל אותך ישר למה שרצית, אך האם זה חל על כולם? התשובה הקצרה היא “לא” שטוח. כותרת שמסבירה את עצמה רק תמשוך את תשומת הלב של אנשים שמתעניינים במה שהכותרת מקדמת, אבל כל השאר יעיפו אותה. אם אתה רוצה שהכותרות שלך ימשכו את תשומת הלב של כולם, עליך ליצור כותרת המניעה סקרנות בקרב אנשים. סוגים אלה של כותרות נקראים “קליק פיתיונות”, והם נועדו לגרום לאנשים להיות סקרנים. הם לא מספרים את כל הסיפור שמאחורי כותרת, הם פשוט מציקים לאנשים עם אפשרויות ומשאירים את מסר הכותר פתוח לפרשנות. זה גורם לאנשים למלא את הפערים בדמיונם מה שמאלץ אותם ללחוץ על הכותרת כדי לראות במה מדובר באמת, לסגור את המחזור! אחת הדרכים הטובות ביותר לעורר סקרנות ולגרום לאנשים ללחוץ על כותרת היא על ידי יצירת רשימה מבוססת. מאמרים המבוססים על רשימה מקבלים יותר תנועה מכיוון שאנשים מעדיפים תוכן המוצג בגושים במקום במאמרים ארוכים. זה עוזר אם תשקיע קצת בכותרות שלך, כגון דברים שעשויים להפתיע אנשים. לדוגמה, תוכל ליצור מאמר שכותרתו “6 מיתוסים על סוכרת – מספר 5 עשוי לזעזע אותך!” ולכסות שני אלמנטים באותו כותרת: אתה מתגרה במאמר מבוסס רשימה והפתעה מזעזעת, שתגרום לסקרנות ולשיתופים. אלמנט נוסף שתוכל להוסיף לכותרת שאנשים ירצו ללחוץ עליו הוא תשובה מוקפאת. בואו לפתח דוגמה שנייה עם אלמנט זה: בואו נשתמש ב”אתגרנו 6 טענות בנושא מזון בריאות – זה מה שמצאנו “. הוספת תשובה מתגרה לכותרת זו והגדלת את ערכה לאנשים שרואים אותה! עליך גם להתייחס למבנה הכותרות שלך. אנו ממליצים לך לבדוק את הכותרות שלך לפני שאתה מפרסם אותן באמצעות מחולל הרעיונות של פורנט. פשוט עבור אל “portent.com”, לחץ על “כלים”, חפש את “מחולל הרעיונות” והזן את הכותרת שלך בשדה הטקסט. מחולל הרעיונות ינתח את הכותרת שלך וייתן לך רעיונות ללטש אותו!

תמונה

תמונות הן תצוגות מקדימות נהדרות לפוסטים שלך, והן מחמאות נהדרות לכותרת שלך. תמונה ממוקמת היטב תחת כותרת מעוצבת תעשה הבדל עצום בין קבלת הרבה תנועה ותשומת לב, לעומת קבלת כמה קליקים לכאן ולכאן. תמיד יהיה עליך ללוות את הכותרת ואת גוף הפוסטים שלך בתמונות באיכות גבוהה. מה הופך תדמית נהדרת לוויראלית? תלוי מה הכותרת שלך מקדמת ומה התוכן שלך בפועל, אתה יכול לברוח עם שימוש בתמונה נפוצה או שלא, במיוחד כאשר התוכן הוויראלי שלך עוסק במשהו ספציפי באמת. הדבר החשוב שיש לזכור בעת שימוש בתמונות הוא שעליך להשתמש בתמונות שהן גם מהנות וגם רלוונטיות לפוסט שלך. היכן ניתן למצוא תמונות ויראליות? ישנם שלושה מקומות מצוינים למציאת תמונות ויראליות באיכות גבוהה. הראשון הוא “tumblr.com”. שם תוכל למצוא המון תמונות מצחיקות הקשורות לכל מילת מפתח שתחפש. פשוט לחץ לחיצה ימנית על התמונה שבה ברצונך להשתמש ושמור אותה במחשב שלך. משאב נוסף בחינם לאיתור תמונות הוא “פינטרסט”. פשוט השתמש בסרגל החיפוש כדי לחפש כל מילת מפתח או נושא, בחר את התמונות שלך ושמור אותן! המשאב החינמי האחרון המומלץ שלנו הוא “תמונות Google”. חפש תמונות לפי מילות מפתח או נושאים ושמור אותן במחשב שלך. עם זאת, יהיה זה נבון להתייחס לאתר שבו מיקמת את התמונה בהודעה שלך. לבסוף, דרך מצוינת למצוא תמונות היא באמצעות מאגרי מידע בתשלום, שבהם מובטח לכם שתמצאו בעצם כל סוג של תמונה מתחת לשמש. אנו ממליצים להשתמש ב- “Getty”. עבור אל “gettyimages.com”, צור חשבון וחפר בתוך השוק שלו!

תוכן

לבו ואומץ פוסט ויראלי נמצאים בסופו של דבר בתוכנו. אפשר להתווכח ולומר שתוכן נהדר הוא שילוב של כותרות, תמונות וגוף הטקסט. האמת היא שתוכן מגניב ויראלי הוא משהו שאנשים ירצו לשתף אחרי שהם בודקים אותו. הסיבה לכך שפוסט הופך לוויראלי יכולה להיות סרטון אחד, תמונה או פיסת טקסט מתוך מאמר שלם, אך הוא יכול להיות גם שילוב. לכן עליך לנקוט בזהירות רבה בעת יצירת תוכן הפוסטים שלך. כלל אצבע הוא, בהתאם לנושא, עליך ליצור תוכן שהצופים יכולים להזדהות איתו, תוך ניצול טוב של הכלים והמשאבים שנדונו לעיל. זוהי דוגמה לפוסט שנועד להפוך לוויראלי, עם כותרת המושכת תשומת לב ותוכן מבוסס רשימה ותמונה ייחודית ויצירתית מאוד. אם אתה מעדיף להתרכז בהיבטים הטכניים של האתר שלך, או אם המחקר אוכל את כל זמנך, תוכל בקלות להוציא את יצירת התוכן שלך למיקור חוץ. “Fiverr.com” הוא מקום מצוין לחפש אנשים להוטים לעבוד על התוכן שלך. אתה יכול לחפש פרילנסרים כדי ליצור עבורך תוכן לפי קטגוריות, כמו “כתיבה יצירתית” או “מאמרים ופוסטים בבלוג”. תוכל גם לקבל קצת יותר ספציפי ולחפש פרילנסרים באמצעות מילות מפתח, כגון “תוכן ויראלי” ולמצוא את המתמחים בכך!

העסק צריך לקוחות חדשים? כל מה שאתם צריכים זה חודש ניסיון​ אחד בלבד!

גיוס לקוחות חדשים בפלטפורמות המתקדמות בעולם – גוגל, פייסבוק, אינסטגרם, טיק טוק, אאוטבריין ועוד! תתחילו להגדיל את העסק שלכם דרך האינטרנט כבר היום. נרשמים לחודש ניסיון בעלות מוזלת ומתחילים להביא לקוחות חדשים לעסק!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top
דילוג לתוכן